www.beatadudek.pl
 

BIURO RACHUNKOWE
BD Nysa, usługi informatyczne Beata Dudek

Usługi księgowe - kompleksowa oferta

PIT za 2013Zwrot podatku z zagranicyPełna księgowośćKPiRRyczałtKadry i płacePozostałe usługiCennikeKsięgowyiFaktury 24Finanse ON-LINE

Biuro Rachunkowe BD oferuje pomoc w uzyskaniu zwrotu podatku dochodowego dla osób, które pracowały w Czechach, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Holandii, Niemczech, Australii, Nowej Zelandii lub Kanadzie. Prowizja pobierana jest po uzyskaniu przez klienta zwrotu.

Zwrot podatku z Holandii.

Zwrot podatku za pracę w  Holandii przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w tym kraju, a pracodawca odprowadzał za nią zaliczki na podatek. Dokumenty dotyczące zwrotu podatku można składać przez cały rok. Mogą one dotyczyć 5 ostatnich lat liczonych od momentu zakończenia pracy w Holandii.  Rok podatkowy w Holandii trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to 150 – 180 dni - w przypadku braku dokumentów podatkowych czas oczekiwania może się nieco wydłużyć.  

 Aby móc rozpocząć procedurę zwrotu podatku potrzebne są następujące dokumenty:

 1. Kopia paszportu lub dowodu osobistego.
 2.  Formularze Jaaropgave - jest wystawiany przez Twojego pracodawcę. Zawiera informację na temat Twojego wynagrodzenia i uiszczonego podatku. Pracodawca powinien Ci go przekazać po zakończeniu roku podatkowego, nie później jednak niż 31 stycznia.
 3. Ostatnie dokumenty wypłaty wynagrodzenia z każdej pracy. ( jeśli nie posiadasz Jaaropgave ).

 

Zwrot podatku Z Niemiec.

Jeżeli przez ostatnie 4 lata pracowałeś i uiszczałeś podatek dochodowy w Niemczech, możesz ubiegać się o jego zwrot. Dokumenty dotyczące zwrotu podatku można składać przez cały rok. Mogą one dotyczyć 4  ostatnich lat liczonych od momentu zakończenia pracy w Niemczech.  Rok podatkowy w Niemczech trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to 120 – 180 dni - w przypadku braku dokumentów podatkowych czas oczekiwania może się nieco wydłużyć.  

Aby móc rozpocząć procedurę zwrotu podatku potrzebne są następujące dokumenty:

 1. Kopia paszportu lub dowodu osobistego
 2. Formularze Lohnsteuerbescheinigungs ( niemiecka karta podatkowa, którą powinien przekazać Ci pracodawca ) lub Ostatnie Odcinki Wypłat z każdej pracy
 3. Lohnsteuerkarte (jeśli taki posiadasz).

 

Zwrot podatku z Norwegii.

Jeżeli przez ostatnie pięć  lata pracowałeś i uiszczałeś podatek dochodowy w Norwegii, możesz ubiegać się o jego zwrot. Dokumenty dotyczące zwrotu podatku można składać przez cały rok. Mogą one dotyczyć 5 ostatnich lat liczonych od momentu zakończenia pracy w Norwegii.  Rok podatkowy w Norwegii trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to 90  – 180 dni - w przypadku braku dokumentów podatkowych czas oczekiwania może się nieco wydłużyć.  

 Aby móc rozpocząć procedurę zwrotu podatku potrzebne są następujące dokumenty:

 1. Formularz zgłoszeniowy.
 2. Kopia paszportu lub dowodu osobistego.
 3.  RF-1015B (Lønns-og trekkoppgave) od wszystkich pracodawców (Zawiera pełną informację na temat Twoich dochodów i zapłaconych podatków. RF-1015B powinien zostać wystawiony po zakończeniu roku podatkowego, jednak nie później niż 31 stycznia. Jeżeli przestałeś pracować przed zakończeniem roku podatkowego, możesz poprosić pracodawcę o wystawienie RF-1015B po Twoim odejściu z pracy).
 4. Ostatnie dokumenty wypłaty wynagrodzenia ( jeżeli nie posiadasz formularzu RF-1015B
 5. Formularz Selvangivelse (jeżeli otrzymałeś go od norweskiego urzędu skarbowego) (Zawiera pełną informację na temat Twoich dochodów i zapłaconych podatków. Pod koniec marca formularze te są wysyłane do wszystkich pracowników w Norwegii).
 6.  Kopia Skattekort (jeżeli ją posiadasz)- (Każdy kto pracuje w Norwegii powinien posiadać formularz zwany Skattekort. Zawiera on osobisty numer Fodselsnummer lub tak zwany numer D. Pracodawcy używają tego dokumentu w celu obliczenia kwoty podatku, jaka powinna być pobrana z płacy pracownika. Nowy Skattekort jest wystawiany pracownikom w grudniu każdego roku).

 

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii.

 Jeżeli przez ostatnie pięć pracowałeś i uiszczałeś podatek dochodowy w Wielkiej Brytanii, możesz ubiegać się o jego zwrot!  Rok Podatkowy w Wielkiej Brytanii zaczyna się 6 kwietnia a kończy 5 kwietnia następnego roku. Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to 3-4 miesiące – w przypadku braku dokumentów podatkowych czas oczekiwania może się nieco wydłużyć.  

 Aby móc rozpocząć procedurę zwrotu podatku potrzebne są następujące dokumenty: 

 1. Kopia paszportu lub dowodu osobistego;
 2. Kopia Karty Ubezpieczeniowej – National Insurance Card (jeżeli ją otrzymałeś);
 3.  Kopia zaświadczenia CIS - numer UTR (jeśli ją otrzymałeś). Nawet jeśli nie pracowałeś w ramach samozatrudnienia, ale byłeś zarejestrowany jako samozatrudniony, proszę wyślij nam swój numer UTR;
 4. oryginały formularze P45 i/lub P60 otrzymane od wszystkich pracodawców; (są to  dokumenty zawierającym informacje na temat dochodów i zapłaconych podatków. Formularz P-45 lub P60 powinien zostać Ci dostarczony przez Twojego pracodawcę w momencie odejścia z pracy.
 5. ostatnie odcinki wypłat (jeśli nie posiadasz P45/P60) lub miesięczne zestawienia płatności.

Jeżeli otrzymałeś kartę CIS lub numer UTR, nawet jeśli nie pracowałeś w ramach samo-zatrudnienia, poinformuj nas o tym. Urząd skarbowy Wielkiej Brytanii wymaga, by każdy, kto posiada kartę CIS lub numer UTR wysłał doroczne zeznanie podatkowe do 31 września. Jeżeli nie wysłałeś zeznania podatkowego, zostanie nałożona na Ciebie kara.

 

Kraj Prowizja brutto
Czechy Od 150 PLN do 400 PLN
Wielka Brytania 12%, minimum 60 GBP
Norwegia 12%, minimum 69 EUR
Irlandia, Holandia, Niemcy 12%, minimum 60 EUR

USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Szwecja, Austria, Belgia

prowizja ustalana indywidualne
ZALEŻY CI NA TWOICH PIENIĄDZACH ?

77 448 11 10

603 374 773

biuro@beatadudek.pl
Centrum Biznesowo - Hotelowe Lider
ul. M. Piłsudskiego 40, Nysa, lok. 405a

Dlaczego Biuro Rachunkowe BD?

Zastanawiasz się, dlaczego miałbyś skorzystać właśnie z usług naszego biura w nysie?

 • źródło: www.sxc.hu; autor: ThreeOakŚwiadczmy usługi księgowe w oparciu o Certyfikat Księgowy nr 5852/2004.
 • Pełny profesjonalizm i duże doświadczenie nie pozwalają nam na pomyłki, pomimo to ubezpieczamy nasze działania aby nasi klienci zawsze mogli spać spokojnie.
 • Oferujemy niezwykle elastyczne formy współpracy i zróżnicowany zakres usług.
 • Dobrze i tanio to tylko w (...) i oczywiście u nas ...